powrót do katalogu
Król Maciuś Pierwszy

Różni artyści

Król Maciuś Pierwszy

Data premiery: 2012-12-18
Numer katalogowy: 371 181 3

W Roku Janusza Korczaka firma Universal Music Polska poleca słuchowisko radiowe wydane na 9 płytach CD, opracowane na podstawie najpiękniejszej powieści Janusza Korczaka pt. „Król Maciuś Pierwszy” – znanej nie tylko w Polsce, ale niemal na całym świecie! To jedno z najpiękniejszych słuchowisk Polskiego Radia nagrodzone Złotymi Koziołkami na Ogólnopolskim Biennale Sztuki dla Dziecka za adaptację i reżyserię oraz Nagrodę Pierwszego Stopnia Przewodniczącego Radiokomitetu za adaptację, reżyserię, realizację akustyczną i muzykę. 

Historia małego chłopca, któremu los ofiarował koronę, w zamian za odebrane dzieciństwo, to jednocześnie opowieść o przyjaźni, lojalności i trudach sprawowania władzy. Barwne przygody łączą się harmonijnie z problemami społecznymi odnoszącymi się do lat dwudziestych ubiegłego wieku w Polsce. Mają też charakter uniwersalny, zwłaszcza gdy mowa jest o poszanowaniu praw młodszych i bezbronnych – dzieci. 

Zarówno treść, jak i gra aktorów, muzyka i efekty akustyczne składają się na niezwykłe słuchowisko, przykuwające uwagę dzieci i dorosłych od 7 do 107 lat!

W słuchowisku występuje blisko pięćdziesięciu aktorów. Składa się ono z dziewięciu części o łącznym czasie 460 minut (blisko 8 godzin słuchania). Główną rolę – króla Maciusia brawurowo zagrał dwunastoletni wówczas Sławek Górniak, a partnerowali mu aktorzy tej klasy co Anna Seniuk, Marek Kondrat, Ignacy Machowski, Andrzej Piszczatowski i wielu innych. 

Ta pięknie wydana adaptacja książki Janusza Korczaka, to szczególne wydawnictwo o walorach literackich i edukacyjnych godna uwagi konesera.X
Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

imię i nazwisko*:

email*:


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych   wiecejzgodnie z ustawą (Dz. U. 2002.101.926 z późn. zmianami) z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, oraz oświadczam, że dane osobowe w rozumieniu wyżej wymienionej Ustawy przekazuję dobrowolnie. Przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych, następuje przez: Magnetic Records Witold Karolak z siedzibą przy ul. Włodarzewskiej 69, 02-384 Warszawa (właściciela i operatora portalu www.magneticrecords.pl) oraz przez podmioty, którym Magnetic Records Witold Karolak może udostępnić opisane powyżej dane celem realizacji procesu wysyłki informacji drogą e-mail. Przyjmuję też do wiadomości, że mam prawo wglądu oraz poprawiania swoich danych. Oświadczam jednocześnie, że zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych przez Magnetic Records, w tym też celu przekazuję swój adres poczty elektronicznej. W razie braku zgody na przetwarzanie danych osobowych zapisanie się do newslettera nie jest możliwe.
Content